polski | english

Blogujemy!

2016-03-02 1% podatku - dobro powraca.

Dziękujemy Wam serdecznie za przekazanie 1% podatku dla Tomka w poprzednich latach. Dziękujemy za Wasze bezinteresowne wsparcie i życzliwość. To dzięki Wam zakupiliśmy pierwszą protezę (w 2013 roku) i mogliśmy rozpocząć kolejne protezowanie Tomka w styczniu bieżącego roku. Jeżeli macie możliwość nadal wspierać Tomka prosimy o wypełnienie rocznego zeznania podatkowego zgodnie z poniższymi danymi:

KRS 0000037904,

cel szczegółowy: 7932, MICHALSKI Tomasz

wnioskowana kwota: wyliczony 1% należnego podatku

Dziękujemy w imieniu Tomka i własnym.

2016-01-14 Kolejne protezowanie.

protezowanie

Czas płynie szybko. Po dwóch latach ruszamy z kolejnym protezowaniem, bo Tomek rośnie jak na drożdżach. To oznacza konieczność wymiany silikonowego leja (który imituje bark), naprawy uszkodzonego łokcia i dołożenia dodatkowego czujnika. Jest możliwe, dzięki Waszej pomocy, bo szacowany koszt to ponad 40 000 zł. Specjalne podziękowania dla pana Marcina SARONIA - protetyka firmy OTTOBOCK POLSKA (www.ottobock.pl) za cierpliwość i zaangażowanie. Kolejny etap protezowania czeka nas już w marcu.

2015-12-12 Pływam!

Pływam!

Tomek przełamał własne obawy i lekką tremę i wystartował w Mikołajkowych zawodach pływackich w Ożarowie Mazowieckim. Dzięki zaangażowaniu Pana Rafała Jagody, który przekonał Tomka (i rodziców) że pływanie nawet z jedną ręką jest możliwe, Tomek przepłynął 25 metrów style grzbietowym. Teraz pewnie zaczniemy naukę pozostałych stylów pływackich :-)

2013-03-05 Moja pierwsza proteza

Moja pierwsza proteza

Tomek od sierpnia moze uzywac swojej pierwszej protezy. Ruchem ramiona ma mozliwosc sterowania dlonia (funkcja chwytania i puszczania) i mechanicznego ustawiania lokcia. Nie byloby to mozliwe bez Waszego wsparcia i pomocy.

Dlatego serdecznie DZIEKUJEMY za to, ze jestescia z nami juz 4 lata. W tym roku chcielibysmy w sposob szczegolny podziekowac naszym Rodzicom i przyjaciolom z SHAPE za ich pomoc i zaangazowanie.

Akcja 1% dla Tomka ciagle trwa, gdyz Tomek rosnie, a proteza bedzie wymagala kolejnych wymian. Juz teraz Wam dziekujemy za Wasza zyczliwosc.

2012-08-12 Cwiczenia, cwiczenia, cwiczenia ....

Cwiczenia z komputerem

Serie cwiczen wspieraly symulacje komputerowe. Ale przy temperamencie naszego syna nawet takie atrakcje szybko sie nudzily.

2012-08-07 Ten za mna to ma problem ...

Manekin w tle

Wspolpraca Tomka z personelem OTTOBOCK-a nie od poczatku ukladala sie dobrze. Tomi mial bariere zwiazana z obcym jezykiem i nie chcial nawiazac kontaktu.

Tomi miał barierę przede wszystkim związaną z obcym językiem i nie chciał nawiązac kontaktu. Nawet gdy wprowadzono zabawę z komputerem, pobawił się troszkę i zaraz miał dośc. Zarówno ekipa Otto Bocka, jak i mama Asia stawali niemal na głowie, jak go zachęcic do współpracy. Drugiego dnia po pierwszej przerwie pan Diter wpadł na  genialny pomysl ze sterowaniem bezposrednio z dłonią podłaczoną kabelkiami do elektrody przyłożonej do Tomaszka ramienia! Tomi smial sie i ciagle probowywal 'chwytac' nowa rzecz: klocki lego, plastikowa srubę, kawalek materialu, pisak, miekkie pileczki ciagle bez namawiania probowal i probowal. I tak znalezione zostało miejsce na ramionku, które dzieki naturalnym ruchom poruszało elektode i powodowało otwieranie i zaciskanie palcow dłoni:) Potem nastapił szereg prac związanych ze skomletowaniem całej reki i barku. W czesci Tomasz brał udział, przez kolejne 3 dni czekano na silikonową nakładkę

2012-08-03 OTTOBOCK - Niemcy

Ottobock Niemcy

Przygoda z firma protetyczna OTTOBOCK rozpoczela sie 30 lipca 2012, ale droga do Niemiec zaczela sie prawie dwa lata wczesniej w Poznaniu. To dluga historia ... Niemniej jednak w koncu Tomek z Mama dotarli do siedziby firmy w Niemczech, nieopodal Getyngi

2012-04-10 Tomek popiera UNICEF

unicef

1% dla Tomka czy na UNICEF? Oto jest pytanie! A tak poważnie, masz prawo decydowac czy komuś pomożesz czy oddasz 1% skarbówce i nie rezygnuj z tego.

2012-04-01 Wiosenne porządki

wiosenne porzadki

Wiosenne porządki, to moja specjalnośc. I to wcale nie jest prima-aprilis :-)

2012-03-21 Wspinaczka

Wspinaczka

Niby prosta sprawa - wspinaczka na placu zabaw. Trochę gorzej to wygląda kiedy trzeba sobie radzic jedną rączką, ale najważniejszy jest tu dziecięcy optymizm i jakaś niewidzialna siła, moc, wiara że się uda.

 

Wiele razy nad tym się zastanawiam skąd się to w nim bierze, skąd to się bierze w każdym dzieciaku, który upada, ale wstaje i próbuje dalej, i dalej i jeszcze raz ...

A swoją drogą, póki nie zobaczyłem jak Tomek sprawnie rozwija jedną ręką krówkę, zdejmuje koszulke, a nawet próbuje myc dłoń nigdy wcześniej nie przyszło mi do głowy jakie mam proste życie ...

1 2 3 4 5